fbpx

KOMPLEKSI REZIDENCIAL “Univers City”

Univers City është ngjizur nga një ide – Krijimi i një vendi relaksi në mes të një metropoli plot lëvizje. Të jetosh jetën në bollëkun e saj dhe pa shpërqendrime.

Një skuadër multidimensionale, e përkushtuar për një kohë të gjatë, ka punuar

ta përkthejë këtë ide në SHTËPINË TUAJ TË ARDHSHME. Ne jemi të bindur se kur problemet e jetës së përditshme gjejnë një zgjidhje, jeta bëhet më emocionuese dhe e kënaqshme.

I projektuar për të gjithë njerëzit, për çdo nevojë, dhe për të rritur cilësinë e

jetës së kujtdo, Univers City është qyteti i ri i cili po krijohet brenda Tiranës.

Masterplan 1 Univers City

SHEMBUJ TIPOLOGJISH APARTAMENTI

Apartament 1+1 në shitje në Kompleksin Univers City me orientim nga Veri-Perëndimi. Ambient tejet i mirëorganizuar dhe i ndriçuar me dritë natyrale, me pamje nga parku qendror. I organizuar me një dhomë ndenje, ambient gatimi, dhomë gjumi të bollshme, tualet dhe ballkon e dritare me pamje nga parku.

 • Apartamenti A64
 • Çmimi 40,607 €
 • Sipërfaqja totale 59.72 m2
 • Sipërfaqja neto 52.00 m2
 • Sipërfaqja e përbashkët 7.72 m2
 • Tipologjia 1+1
 • Kati 6
 • Orientimi Veri-Perëndim
A64_3D

Apartament 2+1 për shitje në kompleksin Univers City. Ambient komod, I mirëndriçuar dhe i mirëorganizuar. Apartamenti është i organizuar në dhomë ndenje me ambient gatimi, dy dhoma gjumi, dy tualete, ballkon dhe korridor që lidh derën kryesore hyrëse me dhomat e tjera. Apartamenti ka orientim nga Jug-Lindja, në anën e hyrjes në objekt dhe akses në pistat sportive.

 • Apartamenti A71
 • Çmimi 67,361 €
 • Sipërfaqja totale 99.06 m2
 • Sipërfaqja neto 86.26 m2
 • Sipërfaqja e përbashkët 12.80 m2
 • Tipologjia 2+1
 • Kati 7
 • Orientimi Jug-Lindje
A71_3D

Apartament 3+1 në shitje në Univers City. Ofron ambiente komode për një familje të madhe. I organizuar në një dhomë ndenje, ambient gatimi e ngrënieje, tre dhoma gjumi, dy tualete dhe një garderobë, si dhe dy ballkone me pamje nga të dyja anët e godinës. Apartamenti ka pozicionin e favorshëm Veri-Perëndim dhe Jug-Lindje, me ndriçim natyral gjatë gjithë ditës.

 • Apartamenti D52
 • Çmimi 109,535 €
 • Sipërfaqja totale 161.08 m2
 • Sipërfaqja neto 140.94 m2
 • Sipërfaqja e përbashkët 20.14 m2
 • Tipologjia 3+1
 • Kati 5
 • Orientimi Veri-Perëndim, Jug-Lindje
D52_3D

CILËSIA MË E LARTË E NDËRTIMIT

Termoizolim tërësor

Shtëpi e freskët në verë dhe e ngrohtë në dimër. Termoizolimi në godinat e banimit në Univers City realizohet nga një ndërthurje sistemesh inxhinierike të cilat së bashku arrijnë efikasitetin më të lartë.

kondicionimi

Hapësirë e dedikuar për pozicionimin e paisjeve multisplit. Çdo apartament do të ketë hapësirën e tij të përcaktuar në projekt duke lënë të lirë ballkonet dhe fasadën.

Izolim Akustik

Rehatia është e lidhur ngushtë me qetësinë e privatësinë. Muratura e dyfishtë me një shtresë lesh guri ndërmjet apartamenteve aplikohet për izolim akustik maksimal.

RRETH PROJEKTIT

Univers City ndodhet në zonën e Laknasit, vetëm 2 minuta nga QTU, shumë pranë autostradës Tiranë Durrës. Vetëm 7.3km dhe 15 minuta larg sheshit Skënderbej, ky kompleks banimi ofron mundësi aksesi në metropol dhe gjithashtu mundësinë e një jetese të qetë larg ngarkesës së kryeqytetit. Univers City është konceptuar si një qytet universal i kompletuar me të gjitha facilitetet e nevojshme për të përmbushur të gjitha nevojat dhe komoditetet e çdo familjeje.

Avantazhet e “Univers City”

Kompleksi ndodhet në një zonë tejet të favorshme për këdo që dëshiron të jetojë në një lagje moderne por larg zhurmës së kryeqytetit. Një pozitë ideale për këdo që kërkon një apartament komod i rrethuar nga të gjitha facilitetet e nevojshme për të gjitha moshat e nevojat. Brenda në kompleks do të ndërtohen:

Shkollë dhe Kopësht publik

Nuk do të keni pse të shqetësoheni se ku do të shkollohen dhe edukohen fëmijët tuaj dhe për sigurinë e tyre pasi brenda në kompleks do të ndërtohet një shkollë dhe kopësht publik me standardet më të larta dhe siguri.

Qendër shëndetësore

Ne do të kujdesemi për shëndetin tuaj duke ndërtuar brenda objektit një qendër shëndetësore me parametrat më të larta në shërbimin tuaj. Shëndetësi e siguruar pranë jush pa u shqetësuar për distancën e spitaleve.

Njësi të ndryshme shërbimi

Fusha sportive, hapësira të gjelbra, 3 kënde sportive të standardeve më të larta të dedikuara aktivitetit fizik për banorët e kompleksit, ndër më të mëdhatë në vend.

Kënde lojërash për fëmijët

Hapësira të veçanta ku fëmijët tuaj të socializohen e të argëtohen dhe ku ju mund të kaloni kohë familjarisht.

Hapësira për parkim

Duke iu larguar stresit të metropolit se ku do të parkoni makinën tuaj, Univers City ofron hapësira për parkim nëntokësor të cilësisë më të lartë dhe të siguruar për mjetin tuaj.

Siguria

Përsa i përket sigurisë, objekti do të ruhet 24 orë në 7 ditë duke ju siguruar paqe të mendjes dhe siguri që shtëpia, familja dhe ambjenti rreth jush të jetë ndër më të sigurtët në Shqipëri.

Akses me Qendrën e Tiranës

Për akses më të lehtë me qendrën e Tiranës, Univers City do të ketë linjën e saj të urbanit çdo 10 minuta me sheshin Skënderbej.

VENDNDODHJA

3-min

NDËRTUESI

Progeen shpk është një shoqëri ndërtimi e themeluar në vitin 2013 e cila kryen veprimtarinë e saj si investitore në tregun e godinave të banimit por edhe si kontraktore e përgjithshme me referenca të shkëlqyera punësh për shoqëri e organizata ndërkombëtare.

KONTAKT

Progeen shpk
shitje@progeen.com
+355 69 241 6615
+355 69 707 1246

Zyrat: Rr. Shyqyri Bërxolli,
Pallati Intercosat. Ap.36B. Tiranë / Albania”

Na kontaktoni

  Pranoj që të dhënat e mësipërme të ruhen.

  BROSHURA

  © 2022 Progeen shpk. All Rights Reserved.

  Made by BePro